V tejto sekcii Vám budeme postupne prinášať staršie (ale aj prípadné nové) články, ktoré vyšli v rôznej domácej tlači o plemene argentínska doga. Takisto sa budeme snažiť preložiť niektoré zaujímavé články a dokumenty o argentínskej doge zo zahraničia, najmä zo zeme pôvodu.

Veríme, že tieto budú zaujímavým zdrojom informácií, ale aj spestrením a pohľadom do histórie či už pre nových záujemcov o plemeno, ale aj pre skúsených milovníkov a chovateľov náśho plemena.

V prípade, že viete o nejakom zaujímavom článku, ktorý tu chýba, pokojne sa nám ozvite a doplníme.

Argentínska doga - plemeno, ktoré nepatrí na "zoznam" (07/2005)

Článok z časopisu Pes a Mačka, číslo 07/2005, ktorého autorkou je naša predsedníčka Eva Pastuchová, je z obdobia kedy sa na Slovensku objavovali snahy o zákaz niektorých „nebezpečných plemien“ na základe istých zoznamov. Mimo iné článok ponúka peknú charakteristiku nášho plemena, doplnenú o vlastné skúsenosti autorky a staršie fotografie rôznorodého využitia AD na našom území. Spoluautorkou je p. Štěpánka Pfeiferová, ktorá sa aktívne venovala canisterapii s AD a ponúka aj pohľad zo svojej práce. 

Článok si možno po kliknutí stiahnuť aj vo formáte .pdf

Kde láska chová psov - rozhovor s prvými chovateľmi argentínskej dogy na Slovensku - manželmi Saksunovcami (12/2005)

Článok z Kynologickej revue, číslo 12/2005, je rozhovorom s manželmi Saksunovcami, ktorí boli vôbec prvou rodinou, ktorá priviezla argentínsku dogu na Slovensko a zároveň prví chovatelia nášho plemena na našom územi. Písal sa vtedy rok 1988. V článku sú priblíźene aj ich jednotlivé psi z tohto obdobia zpred viac ako 30 rokov a takisto zaujímavé pohľady na chov AD z tohto obdobia. Veríme, že ponúkne zaujímavý pohľad na históriu aj súčasnym chovateľom a milovníkom tohto impozantného plemena.

Článok si možno po kliknutí stiahnuť aj vo formáte .pdf