Vážení priatelia,

chcela by som sa Vám všetkým zo srdca poďakovať za účasť za zatiaľ najväčšej klubovej výstave poriadanej naším Dogo Argentino Slovakia Club v jeho histórii. Slovensko je malá krajina, s malou chovateľskou základňou, a na to, aby sme si mohli dovoliť pozvať špecialistu na plemeno priamo z Argentíny sme tvrdo pracovali cca. dva a pol roka. Naša vízia sa stala skutočnosťou a tento cieľ sa nám podaril.

Veľká vďaka všetkým zúčastneným, bez podpory ktorých by táto výstava nemala zmysel. Veľká vďaka aj za to, že prihlásením svojich psov pomáhate zvyšovať kvalitu a zdravú konkurenciu na našich výstavách o čom svedčila aj kvalita predvedených jedincov na tejto výstave.

Finálne sme mali prihlásených 122 psov, z 12 krajín, z toho sa reálne zúčastnilo 102 psov.

Ďakujem pani rozhodkyni Dolores Aubone za korektné posudzovanie, aj keď pri takom počte jedincov sa jednotlivým psom nemohla venovať tak dlho, ako by chcela. Ďakujem jej za to, že prijala posudzovanie u nás a aj za diskusiu a odovzdanie cenných skúseností a rád, čo si nesmierne vážime a aj za zhodnotenie kvality posudzovaných jedincov z globálneho hľadiska.

Osobitne sa chcem poďakovať organizačnému výboru Lukáš Debnár a Anička Dušička za marketing, webové stránky, grafické návrhy ale aj za pomoc na samotnej výstave. Ďalej Andrej Pakozdy za technické zabezpečenie, dovoz pohárov a pomoc aj na samotnej výstave, nevynímajúc ani Mišo Sládečka. Veľké ďakujem patrí aj ľuďom, ktorí nie sú členovia výboru, ale neskutočne mi pomohli hlavne ráno s prípravami, a to Aťa Paulovička s jej priateľom a Mirka Dzianová s jej ocinom. Mirke ďakujem aj za nezištné natáčanie časozbernou kamerou a dronom.

Ďalšie poďakovanie patrí personálu v kruhu, konkrétne vedúcej kruhu Veronika Olešovská, zapisovateľke Katarína Lenická, ktoré odviedli naozaj profesionálnu prácu. Za venovanie sa pani rozhodkyni pred výstavou, úžasný preklad v kruhu ale aj prekladanie do dvoch jazykov na diskusii, naozaj klobúk dole pred prekladateľkou Katka Gotzmannova. Poďakovanie za fotografie patrí samozrejme aj Emil Kmeťo – Emčatko photography.

Gratulujeme víťazom a tešíme sa na Vás budúci rok.

Eva Pastuchová – predseda klubu DASC

Fotografie nájdete na našej Facebookovej stránke Dogo Argentino Slovakia Club aj po kliknutí TU

Výsledky nájdete takisto na Facebooku aj po kliknutí TU