Je nám veľkou cťou Vám oznámiť, že posudzovanie na našu Klubovú výstavu 17.9.2022 prijala uznávaná špecialitka na plemeno pani Dolores Aubone z Argentíny. Máme z toho veľkú radosť.

Ku kynológii sa pani Dolores dostala v roku 1972 už ako 9 ročná, keď si jej rodičia kúpili prvého psa talianskeho Greyhounda a bola zároveň založená chovateľská stanica s názvom „Newcastle“, ktorá existuje do dnes. Táto CHS odchovala veľa šampiónov Argentíny, grandšampiónov, interšampiónov, šampiónov Južnej Ameriky, svetových víťazov, víťazov rebríčkov plemena. Boli urobené exporty aj do iných krajín, či do Európy.

Od 14 do 25 rokov robila profesionálneho handlera. V roku 1977 sa začala venovať plemenu argentínska doga a začala svoju spoluprácu s argentínskym Dogo Argentino klubom. V roku 1987 bola spolu s pánom Enrique Quenor založená chovateľská stanica „del Viejo Almacén“. Táto CHS odchovala šampiónov Argentíny, Grandšampiónov, svetových víťazov, viťazov rebríčka Dogo Argentino klubu.

Koncom 80-tych rokov bola pani Dolores vymenovaná za špecializovaného rozhodcu pre plemeno argentínska doga. Pani Dolores má skúsenosti s posudzovaním v Argentíne, ale aj v zahraničí. Ďalej mala tú česť, posudzovať jednu z najväčších klubových výstav – 40. výročie – de la Delegación Rosario 5.5.2012, ktorej sa zúčastnilo 130 psov.

Naďalej sa však vzdeláva a zúčastňuje rôznych školení a kurzov organizovaných pod hlavičkou FCA. Jej prvou argentínskou dogou bola sučka Mina de Ňa Pancha – Interšampiónka, Grandšampiónka, víťazka rankingu Dogo Argentino Club Argentina v roku1987. Ďalej odchovala Grandšampiónov – Newcastle Viento en Popa, Altiva del Viejo Almacén, Azote del Viejo Almacén. Ďalej svetová víťazka 1993 Brava dei Ňaitupe bola dcérou Armonía del Viejo Almacén.

Všetky detailné informácie aj profil rozhodkyne nájdete na podstránke www.akcie.kadm.sk a v sekcii Klubové akcie. Prihlasovanie pomocou www.onlinedogshows.sk